ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:45

İtfaiye daire başkanı anılarını kitaplaştırdı


Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, ‘Yangın Var-Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının, 27 Nisan Cumartesi günü Emir Buhari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza gününde okurlarıyla buluşuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, mesleki yaşamına damgasını vuran anılarına yer verdiği ‘Yangın Var-Bir İtfaiyecinin Anıları’ başlıklı kitabını okurlarının beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyor.

Bursa Belediyesi İtfaiyesi’nde 1984 yılında göreve başlayan Doğan, 29 yıl boyunca yaşadıklarını, ikinci kitabı olan ‘Yangın Var-Bir İtfaiyecinin Anıları’ eserinde anlattı. Mesleğine dair zaman yolculuğunu meslektaşları başta olmak üzere tüm okurlarla buluşturan Doğan, “İlk yangın söndürme görevimde çok kutsal bir vazifeyi üstlendiğimizi, dolayısıyla her itfaiye olayının ayrı bir hikayesi olacağını düşündüm. Okumayı yazmayı çok sevdiğimden de anılarımı yazmaya başladım. 29 yıldır katıldığım yangın ve diğer afetlerde, ölümün defalarca teğet geçtiği, nefes kesen yaşanmışlıkları paylaşarak, halkımıza da itfaiyecilik mesleğinin çok kutsal ve bir o kadar da meşakkatli bir meslek olduğunu göstermeyi amaçladım. Yazdıklarımla, bu kutsal mesleği icra eden kahraman itfaiyecilerin, çok riskli olmasına rağmen mesleklerini özveriyle ve cesaretle gerçekleştirdiklerini hatırlatmak istedim. Bu hayalim gerçek oldu, çok mutluyum.” diye konuştu.

Orhan Doğan’ın, ‘Yangın Var-Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza günü de 27 Nisan Cumartesi günü 13.00 ile 17.00 saatleri arasında, Emir Sultan Camii karşısındaki Emir Buhari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER