ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 11:50

iTEC ile geleceğin sınıfları hayata geçiyor

iTEC ile geleceğin sınıfları hayata geçiyor


Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı'ndan finansmanlı 'Katılımcı Sınıf İçin Yenilikçi Teknolojiler (iTEC) Projesi' kapsamında 'Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Atölye Çalışması'nın ikincisi Bursa’da yapıldı.

TÜBİTAK tarafından koordine edilen Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı'nın bilgi ve iletişim teknolojilerinin tematik alanında yer alan 'Teknoloji Destekli Öğrenme' konu başlıklı atölye çalışması Bursa’da yapıldı. Atölye çalışmalarında iTEC ile geleceğin sınıflarında öğretmenler tarafından ihtiyaç duyulan pedagojik bilgi ve becerilerin öğretmenlere kazandırılması amaçlanıyor. iTEC Bursa İl Temsilcisi Hilal Doğu tarafından yapılan çalışmalar BTSO Eğitim Vadisi'nde gerçekleştirildi. Eğitime, farklı okullardan 30 öğretmen katıldı.

Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı'ndan finansmanlı 'Katılımcı Sınıf İçin Yenilikçi Teknolojiler (iTEC) Projesi' Avrupa çapında, 18 ülkenin eğitim bakanlıklarına bağlı pilot okullarda Eylül 2010'dan beri uygulanıyor.

iTEC yaklaşımı, gençleri 21. yüzyıl toplumu ve iş yeri fırsat ve zorluklarını karşılayacak yetki ve tutumlar ile daha iyi donatmak için sınıf uygulamalarında değişiklik meydana getirmek üzere tasarlandı. Yaklaşım, teknoloji destekli yenilikçi pedagojik yaklaşımlar kullanarak, geleceğin sınıfı senaryolarına ve çekici-etkili öğrenme aktiviteleri sistematik tasarımına dayanıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER