ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 22:49

İtalya'da toprak kayması nedeniyle raydan çıkan tren kurtarıldı


İtalya'da geçen Ocak ayında aşırı yağışlar nedeniyle Liguria bölgesinde sefer halindeyken raydan çıkan ve uçuruma düşme tehlikesi geçiren yolcu treni, çalışmalar sonucu kurtarıldı.

Ülkenin kuzeybatısındaki Liguria Bölgesi'nin Andora beldesi yakınlarında 17 Ocak'taki aşırı yağışın yol açtığı toprak kaymasına seferdeyken yakalanarak raydan çıkan 660 sefer sayılı Intercity treni, bugün denizden ve karadan yürütülen operasyonla tekrardan raylara yerleştirildi.

Demiryolunun geçtiği eğimli arazi yapısı nedeniyle raylardan çıkmış yan yatık şekilde duran lokomotif ve vagon, denizden ve karadan büyük vinçlerin verdiği destekle yeniden raylara yerleştirilerek, denize düşmeden kurtarıldı.
Kurtarılan trenin, Andora istasyonuna çekildiği ifade edildi.

Raydan çıkan tren nedeniyle bir aydan fazla süredir ulaşıma kapalı batı sahil demiryolunun, bakım ve kuvvetlendirme çalışmalarının tamamlanmasını takiben 10 Mart'a kadar seferlere açılmasının planlandığı kaydedildi.
İtalyan devlet demiryolları yetkilileri, 660 sefer numaralı trenin kurtarma maliyetlerinin kendilerine 2,5 milyon avroyu bulacağını belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER