ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:22

İşyeri sahibine 10 yıl hapis


İzmir Karabağlar'da bir kapı imalathanesinde meydana gelen ve 5 kişinin öldüğü patlamayla ilgili iş yeri sahibi, 10 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
     İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Şafak Odabaşıoğlu ile müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.
     Sanık Şafak Odabaşıoğlu, ''Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim, çok üzgünüm'' dedi.
     Mahkeme heyeti, verdiği kısa aranın ardından sanık Şafak Odabaşıoğlu'nu ''Taksirle ölüme ve yangına neden olmak'' suçundan 13 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet daha sonra sanığın duruşmalardaki iyi hali sebebiyle cezayı 10 yıl 1 aya indirdi.
     Mahkeme heyeti, yangında hayatını kaybeden itfaiye eri Ozan Avşar'ın dosyasının ayrılmasına ve suç duyurusunda bulunulmasına, sanığın bu dosyadan beraatine karar verdi.
     Duruşma sonrasında sanık avukatı İsmail Haydaroğlu, verilen cezayı çok bulduklarını ve temyiz edeceklerini söyledi.
     İzmir'in Karabağlar ilçesinde, geçen yıl nisan ayında bir kapı imalathanesinde meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında, itfaiye eri Ozan Avşar, işçiler Mustafa Demiralay, Memik Yener Erbaş, Harun Cirit ve Mustafa Kurt hayatını kaybetmişti.
     İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, iş yeri sahibi Şafak Odabaşıoğlu hakkında ''Taksirle ölüme ve yangına neden olmak'' suçundan dava açılmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER