ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 15:01

İşverenden 1 Mayıs sürprizi

İşverenden 1 Mayıs sürprizi

Hayırsever iş adamı çalışanlarına 1 Mayıs sürprizi yaptı.


Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir iş adamı, babasından miras kalan arsayı satarak elde ettiği parayı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde 78 çalışanına dağıttı.

İş adamı Kasım Yasdıoğlu, 22 yıl önce vefat eden babası Ali Yasdıoğlu'ndan miras kalan arsayı bir süre önce 41 bin 340 liraya sattı. Yasdıoğlu, bu parayı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde ilçede işlettiği 5 market ve 2 restoranda çalışan 78 işçisine eşit şekilde dağıttı.

Yasdıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 78 işçisine 530'ar lira dağıttığını belirterek, şunları söyledi:

"Alın teri ile çalışan işçilerime, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde böyle bir hediye vermeyi uygun gördüm. İşçilerimden memnunum. Onların bu bayramına ben de ortak olduğum için çok mutluyum. Aldığı hediyenin içerisinden 20'şer lirayı kendi istekleriyle Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı'na bağışlama kararı alan işçilerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Örnek davranışlarından dolayı kutluyorum."

İŞÇİLERİYLE HALAY ÇEKEREK 1 MAYIS'I KUTLADI

Yasdıoğlu, geçen yıl da annesi Seher Yasdıoğlu'na ölen babasından bir miktar para kaldığını, annesinin kendisine pay olarak verdiği 12 bin lirayı da yine işçilerine dağıttığını hatırlattı.

Çalışanları ise 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde kendilerini sevindiren iş verenleri Kasım Yasdıoğlu'na teşekkür ederek, onunla gurur duyduklarını ifade etti.

Bu arada, iş adamı Yasdıoğlu ve market çalışanları iş yerinin önünde davul zurna eşliğinde halay çekerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER