ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 17:46

İsveç'in küçük prensesi 8 Haziran'da evleniyor


İsveç Kraliyet ailesinin en küçük prensesi Madeleine, ABD'li iş adamı nişanlısı Christopher O'Neill ile 8 Haziran Cumartesi günü evlenecek.
Prenses Madeleine (31) de evlilik tarihini, İsveç Kralı olan babası Carl 16. Gustav ile annesi Kraliçe Silvia'nin evlendikleri gün olan 8 Haziran olarak seçti.
Prenses Madeleine'nin büyük ablası ve İsveç tahtının birinci sıradaki varisi prensesi Viktoria da 2010 yılında prens Daniel ile evlenirken, anne ve babasının evlilik tarihini seçmişti. İsveç sarayının küçük prensesi Madeleine de ablasının yolunu takip ederek, hem düğün tarihini aynı tarihe getirdi hem de ablasının yaptığı gibi anne ve babasının evlendiği kilisede nikah kıyılmasını istedi.
Prenses Madeleine, ABD'li iş adamı nişanlısı Christopher O'Neill ile 8 Haziran 2013'te Stockholm'deki tarihi Slottskyrkan Kilisesi'nde kıyılacak nikahla dünyaevine girecek.
Dünyanın farklı ülkelerinde çok sayıda hayranı olduğu ifade edilen prenses Madeleine'nin düğünü, İsveç televizyon kanalı SVT'den naklen yayınlanacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER