ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 16:28

İstiklal Marşı'nı en iyi okumak için yarıştılar


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde ortaokullar arasında ‘İstiklal Marşı’nın Tamamını Okuma Yarışması’ yapıldı. 19 ortaokuldan 19 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen İstiklal Marşı'nı okuma yarışmasında, 7 öğrenci finale kaldı.


Çorlu Aziz Günden Konferans Salonunda gerçekleştirilen finalde 7 öğrenci, yaklaşık bir saat boyunca hünerlerini sergiledi. Öğrenciler; Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğretmeni Gamze Şule Solmaz, Anadolu Lisesi öğretmeni Arif Karaalp ve Çorlu Anadolu Lisesi öğretmeni Aysel Ayyıldız’dan oluşan jürinin sonuçları açıklamasını heyecanla bekledi. Yarışmada 75. Yıl Mustafa Kemal Ortaokulu'ndan Seher Canlı birinci, Uncular Süleyman Peker Ortaokulu'ndan Seray Tufan ikinci, Atatürk Ortaokulu'ndan Ayşegül Dirik üçüncü oldu. İlk üçe giren öğrencilere Çorlu ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kocabaş tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmada birinci olan Seher Canlı, "İlk önce ben kazanamayacağımı düşünüyordum, korkmuştum ama şimdi kazanınca çok mutluyum. İnşallah devamını getirebilirim" dedi.

Çorlu ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kocabaş ise " 12 Mart gününü İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü olarak kutlanıyor. Mehmet Akif Ersoy'un kendine gelen ilhamlarla yazmış olduğu, milletimize ve ordumuza hitap ederek armağan ettiği İstiklal Marşımızı yeni kuşaklarımızın unutmaması adına bu yarışmayı düzenledik. Bu çerçevede Çorlu’da bulunan 19 otaokulumuzun 5.sınıfları arasında İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını en iyi okuma yarışması yaptık. İlk 7'ye kalan öğrencilerin finali bugün yapıldı. Öğrenciler İstiklal Marşı'nı en iyi okumak için mücadele etti.’’ dedi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde, Memduh Şevket Esendal Sahnesinde düzenlenecek törenle verilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER