ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:28

'İstihdam ve Kariyer Günleri'

İstihdam ve Kariyer Günleri


Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (BTİOYO), Antalya'da 'İstihdam ve Kariyer Günleri' etkinliği düzenledi. Yaklaşık 700 öğrenci ile 50'nin üzerinde firmanın katıldığı etkinlikte bu yıl ilk kez İstanbul'da faaliyet gösteren büyük hastane grupları da yer aldı.

İki gün s üren İstihdam ve Kariyer Günleri etkinliğine Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan ve İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı da katılarak incelemelerde bulundu. Başta Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren çok sayıda firmanın iştirak ettiği etkinlikte öğrenciler de staj başvurularında bulundu. Mezun olma durumundaki öğrenciler de katılımcı firmaların stantlarını ziyaret ederek profesyonel iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, yaklaşık 700 öğrenci ile 50'nin üzerinde firmanın katıldığı İstihdam ve Kariyer Günleri'ne bu yıl ilk kez İstanbul'da faaliyet gösteren büyük hastane gruplarından da katılımının sağlandığını bildirdi. Etkinlik kapsamında üniversitede turizm ve ilişkili alanlarda eğitim veren bölümlerle de iletişime geçtiklerine dikkat çeken Avcıkurt, böylelikle etkinlikle gelen fırsattan daha fazla sayıda öğrencinin faydalanmasını amaçladıklarını ifade etti. Etkinlik boyunca konferans salonunda da çeşitli seminerlerin gerçekleştiğini dile getiren Avcıkurt, bu gibi etkinliklerle, teorik ve pratik eğitim vermenin yanında öğrencilerin kariyer planlamalarına da destek olduklarını ve profesyonel iş yaşamına adım atmalarını kolaylaştırdıklarını vurguladı.

Etkinliğe katılan firma temsilcileri de BTİOYO'nun düzenlemiş olduğu etkinliğin, hem kendileri hem de öğrenciler için yerinde ve faydalı olduğunu kaydederek, bundan sonraki yıllarda da katılımlarının ve işbirliğinin süreceğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER