ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 12:24

İsteyen vatandaşlar deprem eğitimine katılabilecek

İsteyen vatandaşlar deprem eğitimine katılabilecek


 İstanbul Vali Yardımcısı Günay Özdemir, müracaat eden vatandaşların ücretsiz olarak deprem eğitimine katılabileceğini söyledi.

İstanbul Valiliği tarafından depreme karşı eğitim amaçlı düzenlenen ‘Bir Saat, Bir Hayat’ adlı kampanyanın tanıtım toplantısı Şişli’deki Point Otel’de gerçekleştirildi.

Programa katılan İstanbul Vali Yardımcısı Günay Özdemir, “Bugünkü proje ile afetlere karşı hazırlıklı olma, yürütülen çalışmalara karşı aktif katılım sağlanması hedeflenmektedir. Kent sakinlerinin aile afet hazırlıklarını tamamlamış olması, alabileceği önlemleri alması, tahliye, doğru müdahale gibi becerileri kazanması, bir işyerinin acil durumunda doğru müdahalenin yapılması, zararın aza indirilmesinde önemli etkiye sahiptir.” ifadelerini kullandı.

İsteyen vatandaşların eğitime katılabileceğini belirten Özdemir, “İsteyen vatandaşlar bu eğitime ilanlarda yer alan telefon numaramız ve internet sitemizden online olarak başvurabilirler. Ayrıca belirli alışveriş merkezlerinde oluşturulan masalarda müracaat edebilirler. Vatandaşlar istedikleri ilçede eğitimi alabilecekler.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER