ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 01:29

İşte yaralanan gazetecinin sağlık durumu


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatı süren gazeteci Didem Tuncay’ın sağlık durumuyla ilgili yetkililerden ve ailesinden bilgi aldı. Güler, burada yaptığı açıklamada, canlı bombanın kimliği konusunda kesine yakın bir noktaya geldiklerini ifade etti.

Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Güler, "ABD Büyükelçiliği’nde yaşanan patlamada yaralanan Didem Tuncay hanımefendinin tedavisinin sürdüğü Numune Hastanesi’ne geldik. Hastane görevlimizden ve aile yakınlarından sağlık durumuyla ilgili bilgi aldık. Şu an ameliyatta olduğunu biliyoruz. Kameradan izlediğim görüntülere göre Allah ailesine bağışlamış. Hayati tehlikesi yok. Ameliyatı devam ediyor. Ameliyatının birinci aşamasının başarılı geçmiş olduğunu doktoru söyledi. Gözle ilgili problem var. Hassas bölge olduğu için gözüyle ilgili tedavisinin uzun süreceği gözüküyor. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Maalesef bir güvenlik görevlimiz hayatını kaybetti. Ona da Allah’tan rahmet diliyorum. Canlı bombanın kimliği konusunda kesine yakın bir noktaya geldi arkadaşlar. Valimiz gerekli açıklamayı yapacak. Nefretle kınanacak bir olay. Sizin de meslektaşınız. Size de geçmiş olsun diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Terörün kimi, nerede, ne zaman vuracağı belli olmayan insanlık dışı bir olay. Bir daha tekrar etmemesini dilerim” diye konuştu.

Güvenlik önlemleriyle ilgili soruya da Güler, “Büyükelçiliğin güvenlik önlemleri, o bölgeye baktığınız zaman içeri girmek mümkün değil zaten. Ziyaretçi olarak gelen kişiler içeriden gelen görevli tarafından bizzat götürülüyor. Bombacının üzerinde cisimle oraya girmesi mümkün değil. Olayda yaralanan iki güvenlik görevlisi de zırhlı bölümün arkasında oldukları için zarar görmemişler. Büyükelçiliğin korunmasıyla ilgili bir eksiklik yok” şeklinde cevap verdi.

Bakan Güler, büyükelçiliğin taşınması ile ilgili iddialara ise, "Elçilik Amerika toprağı uluslararası kurallarda mütekabiliyet esasına göre. O konu, onların bileceği iş. Ama binanın güvenliği konusunda bir eksiklik yok gördüğüm kadarıyla” şeklinde yanıt verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER