ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 14:22

İşte Öcalan'ın römorkörü

İşte Öcalanın römorkörü

Terör örgütü ele başı Öcalan'ın her zaman avukatlarıyla görüşmesi için her yol düşünüldü! İşte Özel deniz aracı...


İmralı'da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla yakınlarının her türlü hava koşulunda ulaşımını sağlayacak yeni deniz aracının, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden tahsis edilen römorkör olduğu ileri sürüldü.

Gemlik ile İmralı arasında ulaşımı sağlayan 'Tuzla' kosterinin olumsuz hava koşullarında sefere çıkamaması ve sık sık arızalanması nedeniyle Abdullah Öcalan'ın avukatları ile yakınları, zaman zaman görüşmeye gidemiyordu. İmralı'ya ulaşımın her türlü hava koşulunda sağlanabilmesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün, Adalet Bakanlığı'na tahsis ettiği belirtilen römorkör 31 Ekim günü İstanbul'dan Mudanya'ya getirildi. Daha önce İstanbul Boğazı'nda ve Marmara'da gemi kurtarmada kullanılan ve Haydarpaşa'da demirli olan römorkör her türlü hava koşulunda sefere çıkabiliyor.

O GEMİ BURSA'DA

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yakınlarını her türlü hava koşullarında İmralı’ya götüreceği iddia edilen tekne Bursa'nın Mudanya ilçesi Güzelyalı İskelesi’ne getirildi.

Gemlik ile İmralı adası arasında ulaşımı sağlayan ‘Tuzla’ isimli kosterin sık sık arızalanması ve olumsuz hava koşullarında sefere çıkamaması nedeniyle, Öcalan’ın yakınları zaman zaman görüşmeye gidemiyordu.

Sorunu çözmek amacıyla, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarında da sefer yapabilen yeni bir deniz aracını Adalet Bakanlığı'na tahsis etti. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yazılı tekne 31 Ekim günü İstanbul'dan Mudanya'ya getirildi. Öcalan ile yakınları arasındaki irtibatı sağlayacak deniz aracının İstanbul Boğazı'nda ve Marmara'da gemi kurtardığı ve her türlü hava şartlarında sefere çıkabildiği belirtildi.

Saatte 30 mil hız yapabilen tekne, Güzelyalı İskelesi’nde Tuzla kosterinin yanına çekildi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER