ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:23

"İşte Eşitlik Platformu"


Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadele için Dünya Ekonomik Forumu (DEF) işbirliğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının himayesinde kurulan "İşte Eşitlik Platformu"nun internet sitesinden elektronik üyelik işlemleri başladı.
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından yapılan açıklamada, platformun, Türkiye'de ekonomik hayatta cinsiyet eşitliğini destekleyecek çalışmalara hız kesmeden devam ettiği belirtildi.
     Platformun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in önderliğinde, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın başkanlığında oluşturulduğu anımsatılan açıklamada, platformda yer alan şirketlerin, ülkedeki ekonomik cinsiyet uçurumunu 3 yılda yüzde 10'a kadar azaltmayı amaçladığı vurgulandı.
     Açıklamada, platforma, "www.isteesitlikplatformu.gov.tr" adresinden ulaşılabileceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:
     "Üye sayısı 55'e ulaşan İşte Eşitlik Platformunun internet sitesi, elektronik üyelik yapılmasını sağlayacak altyapı ve içerik güncelleme çalışmalarıyla 2 Nisan'dan itibaren firmalara/şirketlere bu imkanı sunmaya başladı. Platforma elektronik üye olma imkanını sağlayan sistemin kurulmasındaki amaç, anket uygulama, izleme ve taahhüt takibinin daha hızlı ve pratik şekilde yapılmasını desteklemektir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER