ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 16:23

İstanbul'un yağmur ile imtihanı

İstanbulun yağmur ile imtihanı

İstanbul'da bugün beklenen yağış bu kez Anadolu yakasından başladı. D-100 karayolunun Kadıköy Kozyatağı mevkiinde yol çift yönlü olarak göle döndü. Ataşehir'de de sürücüler zor anlar yaşadı, TEM bağlantı yolundaki alt geçit göle döndü, bazı sürücüler mahsur kaldı.


İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Ataşehir TEM bağlantı yolu alt geçidinden biriken suda 3 araç mahsura kaldı. Suya gömülen araçlarında mahsur kalan 2 kadın korku dolu dakikalar yaşadı.


İstanbul Anadolu yakasında öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağış TEM otoyolu ve D-100 Karayolu'nda sürücülere zor anlar yaşattı. Ataşehir Barbaros Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan TEM bağlantı yolu alt geçidi yağış nedeniyle göle döndü. Göle dönen alt geçitte 3 araç suya gömüldü. Mahsur kalan sürücüler araçlarının üstüne çıkıp yardım beklemeye başladı. Bir otomobilde bulunan 2 kadın kendi imkanlarıyla aracın üstüne çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen belediye görevlileri ve itfaiye ekipleri harekete geçti. İki kadın belediye görevlileri , erkek sürücü ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Öte yandan D-100 Karayolu Tuzcuoğlu Alt Geçidi'nde araçlarını yol kenarına park edip yağmurun dinmesini bekledi. Alt geçitte uzun kuyruk oluştu.

İstanbul Anadolu yakasında aniden başlayan yağmur D-100 karayolunu göle çevirdi. D-100 karayolunun Kadıköy Kozyatağı mevkiinde çift yönlü olarak yol suyla doldu. Sel nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken trafik de aksadı

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER