ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 19:03

İstanbul'un üzerinden toz fırtınası geçti

İstanbulun üzerinden toz fırtınası geçti

Çatılar yerinden uçtu, park halindeki otomobiller zarar gördü.


İstanbul'da Bağcılar ve çevresinde görülen toz bulutu ve fırtına trafikte ilerleyen araçların sürücülerini de zor durumda bıraktı.
Fırtınadan sonra da şiddetli sağanak yağış ve yer yer dolu yağışı gün boyu sıcaktan bunalan İstanbullulara zor anlar yaşattı

Öğleden sonra İstanbul'un bazı semtlerinde ani hava değişikliği yaşandı. Önce gökyüzü karardı ardından yoğun bir toz bulutu geldi, bu sırada göz gözü görmedi. Görüş mesafesinin kısalması sürücüleri de etkiledi, trafik ağırlaştı. Kuzey yönlü fırtına sırasında zaman zaman şimşek ve yıldırım gürlemeleri duyuldu. Yağış ise hafif ve etkisizdi.

TRAKYA'DAN GELDİ, KENTİ BİR BAŞTAN BİR BAŞA GEÇTİ

Trakya yönünden İstanbul'a giren şaşırtıcı hava değişikliği sırasıyla Beylikdüzü, Bağcılar, Maslak ve Taksim gibi noktalardan gözlendi. Tanık olan İstanbullular ani hava değişikliğinin şaşkınlığını yaşadı.

AĞAÇ DEVİRDİ, ÇATI UÇURDU

Telsizlerden fırtınanın yol açtığı direk devrilmesi ve çatı uçması ihbarları duyuldu. Genişlemeyen dar bir bölgede etkili olan fırtınanın İstanbul'u bir baştan bir başa katedişi Meteoroloji radarlarında da görüldü.

Kağıthane’de etkili olan fırtına etrafta korku ve paniğe sebep oldu. 

Olay Hamidiye Mahallesi’nde meydana geldi. Saat 17 sıralarında şiddetli rüzgarla birlikte sağanak yağmur etkili olmaya başladı. Vatandaşlar, rüzgar şiddeti karşısında korku ve paniğe kapıldı. Bazı vatandaşlar hortum gördüğünü iddia etti. Durak Sokak’ta bulunan bir iş yerinin çatısı komple yerinden koptu ve rüzgarın şiddetiyle yan binanın tepesine kondu.

Çok şiddetli bir yağmurla birlikte rüzgarın da etkili olduğunu dile getiren vatandaşlar hortum oluştuğunu belirtti. Olay esnasında hiç kimsenin başını camdan dışarı çıkaramadığını ifade eden Yaşar Akdağ, “Kışın böyle yağmur olmadı. Çatının bize doğru geldiğini gördüm. Bina sallanmaya başladı. Allah’tan kimse yaralanmadı." dedi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER