ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Eylül 2014 Salı 14:02

İstanbullular bu akşam trafiğe dikkat!

İstanbullular bu akşam trafiğe dikkat!

İstanbul trafiğini Lady Gaga ve Galatasaray vuracak.


Dünyaca ünlü çılgın şarkıcı Lady Gaga bu akşam İTÜ Stadyumu’nda hayranlarının karşısına çıkıyor.

TT Arena ve İTÜ Stadyumu İstanbul’un ana arterlerinin üzerinde yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet’e giden TEM yolunun hemen yanında yer alan TT Arena civarındaki yoğunluk uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oluyor.

İTÜ Stadyumu’ndaki konserler ise ara yollarda yaşanan yoğunluğun ana yollara kadar uzamasına sebep olabiliyor.

Diamond Circle erken girişi için İTÜ Stadyumu kapıları 16.30'da açılacak, normal kapı açılış saati ise 17:00 olarak belirlendi. Gaga konserinden önce 19:30'da Amerikalı şarkıcı Lady Starlight sahne alacak

Yine bu akşam Galatasaray Şampiyonlar Ligi ilk maçında TT Arena’da Belçika’nın güçlü temsilcisi Anderlecht’i konuk edecek. Konser ve maça toplamda 100 bini aşkın izleyicinin katılması bekleniyor. TT Arena ve İTÜ Stadyumu’nun birbirine çok yakın olması, konser ve maçın da hemen hemen aynı saatte başlaması nedeniyle bölgede büyük yoğunluğun yaşanması. 

Galatasaray - Anderlecht maçı 21.45'te TT Arena'da oynanacak.

Bu sebeplerle bu akşam iki büyük organizasyonun birbirine çok yakın yerlerde, hemen hemen aynı saatlerde yapılacak olması nedeniyle ulaşımda yine yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Uzmanlar ise akşam iş çıkışı evlerine gidecek İstanbulluların yola erken çıkması ve toplu taşıma araçlarını kullanması yönünde tavsiyede bulundu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER