ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Eylül 2014 Pazartesi 12:29

İstanbul'da yine damper faciası

İstanbulda yine damper faciası

Kaza Kartal TEM bağlantı yolunda meydana geldi.


Kartal TEM bağlantı yolunda, damperi açıldıktan sonra önce üst geçide çarpan kamyonun yola düşen damperi çekici kaldırıldı. Gecekondu giren kamyon ise ekipler tarafından çekildi. Kazada can kaybı yaşanmazken gecekondudaki vatandaşlar büyük panik yaşadı. Bir süre trafiğe kapatılan yol yeniden açıldı. Gözaltına alınan kamyon sürücüsü, damperin ne zaman kalktığını fark etmediğini söyledi.

Kaza Kartal TEM bağlantı yolunda meydana geldi. Damperi açılan hafriyat kamyonu yolda bulunan karayolu yön tabelalarına çarptı. Hızını alamayan kamyon daha sonra yaya üst geçidine çarparak damperini kopardı. Kontrolünü kaybeden kamyon en son yol kenarındaki bir gecekonduya çarparak durabildi. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada maddi hasar meydanan gelirken gecekondu sakinleri ise büyük panik yaşadı.

Kamyonun çarptığı gecekondu sakinleri yaşadıkları dehşet anlarını Cihan’a anlattı. Uykudayken büyük bir gürültüyle uyandıklarını belirten ev sahipleri ölümle burun buruna geldiklerini söyledi. O anları anlatan evin hanımı, “Zaten 15 gündür evde değildik. Daha bu gece gelmiştik. Sabah uyurken büyük bir gürültüyle irkildik. Deprem olduğunu sandık. Çok korktuk. Camdan dışarıya bakınca bu manzarayı gördük." diye konuştu

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER