ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 17:33

İstanbul'da sürpriz zirve

İstanbulda sürpriz zirve

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde özel bir güvenlik toplantısı yaptı.


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Dolmabahçe'de gerçekleşen üst düzey güvenlik toplantısı sona erdi. 

Yaklaşık 2,5 saat süren zirve sonrası Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay makam araçları ile çalışma ofisinden ayrıldı.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde düzenlenen güvenlik toplantısı saat 14.15 sıralarında başladı. Toplantının yapılacağı ofise önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel geldi. Özel'in ardından ofise Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler geldi. Kısıklı'daki konutundan ayrılan Başbakan Erdoğan ise geniş güvenlik önlemleri altında Dolmabahçe'deki ofise geldi. Erdoğan ofise geldikten sonra güvenlik toplantısı başladı. Bu sırada çevredeki güvenlik önlemleri artırıldı. Yüksek binaların tepelerine keskin nişancılar yerleştirildi.

Toplantı saat 16.45'e kadar devam etti. Toplantı bittikten sonra sırayla Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ofisten ayrıldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ise Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sürüyor.

Basına herhangi bir görüntünün verilmediği toplantıya ilişkin şuana kadar açıklama yapılmadı.


Ayrıntılar Geliyor...

Basın mensupları için sürpriz olan toplantının, daha önceden planlanmış rutin bir güvenlik toplantısı olduğu söylendi.
KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER