ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 14:25

İstanbul’da sahte ilaç operasyonu


 İstanbul’da, piyasaya sahte ve kaçak ilaç süren çeteye operasyon düzenlendi. Binin üzerinde kutu cinsel gücü artırıcı ilaç ele geçirilen operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. Şahısların cep telefonu tamir servisi adı altında piyasaya ilaç sattığı öne sürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sahte ilaç ürettikleri ve piyasaya sürdükleri iddiasıyla Aralık ayında gerçekleştirdiği operasyonun devamı niteliğinde yeni bir operasyon düzenledi. Fatih’te Tahtakale İş Merkezi ile Karagül İş Hanı’na baskın yapan polis, on ayrı noktada arama yaptı. Bin kutunun üzerinde sahte ve yurda kaçak yollarla sokulmuş çoğu cinsel gücü artırıcı ilacın ele geçirildiği operasyonda 3 kişi de gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ayrıca sahte bandrol, prospektüs ve kupür bulundu. Polis, kolilere doldurduğu malzemelere el koydu.

DUVARDAKİ LİSTE HERKESİ GÜLDÜRDÜ

Sahte ilaç çetesinin cep telefona tamir servisi görünümündeki işyerinde sahte ilaç satışı yaptığı iddia edildi. Teknik servis görünümündeki işyerinin duvarlarındaki yazılar ise dikkat çekti. ‘Ayfon 4 ES, Kaleksi 3, Ayfon Andirokli, Eletronik Sigara, Anatar Kamera, Böçek Kamera, Ses Kayık Ciyazı, Düme Kamera’ ve benzeri yazılar herkesi güldürdü.

Aralık ayındaki operasyonda da 40 ayrı adrese eşzamanlı baskın yapışmış; 300 bin kutu sahte ilaç elde edilmişti. Olayla ilgili 30 kişi de gözaltına alınmıştı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER