ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2013 Cuma 09:25

İstanbul'da göz gözü görmüyor

İstanbulda göz gözü görmüyor

Dikkat! İstanbul'da iptal olan bütün vapur seferleri yeniden başladı ama hala sis var.


İstanbul Boğazı'ndaki yoğun sis nedeniyle iptal  edilen Şehir Hatları vapur seferleri normale döndü. İstanbul genelinde etkili olan sis sebebiyle deniz ulaşım durdu. Şehir Hatları Vapur seferleri ile Sirkeci-Harem Arabalı Vapur seferleri yeniden başladı. Şehit Hatları, sis nedeniyle yapılamayan vapur seferleriyle açıklama yaptı. Deneme seferleri yapılacağı duyurdu.  Deniz yoluyla işyerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar mağdur oldu.

İşyerlerine gitmek için vapuru kullanan vatandaşlar, iptal seferler yüzünden mağdur oldu. Bazı vatandaşlar, iskelede seferlerin yeniden başlamasını beklerken bazıları da ticari taksi ile işine gitti. Yetkililer, sis dolayısıyla görüş mesafesinin iyice düştüğü karayollarında da herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. 

İSTANBUL SİSE TESLİM OLDU

İstanbul akşam saatlerinden itibaren sisli havanın etkisi altına girdi. Sis gece saatlerinde yoğunlaştı. 

TEM Otoyolu ile İstanbul'un özellikle Fatih, Beşiktaş, Avcılar, Beylikdüzü, Kağıthane, Çamlıca, Arnavutköy, Sultangazi, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe İlçeleri’nde etkili olan sisli hava, araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına düştü. Sis lambaları ve dörtlülerini yakarak seyreden sürücüler olası kazaları önlemek için tedbirli davrandı.

Yoğun sis nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'nün ışıkları dahi köprünün üzerinden zor fark edildi. Sis denizde ve boğazda da etkili oldu. İstanbul Boğazı, sis nedeniyle saat 03.45'ten itibaren transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatıldı.

Yoğun sis Atatürk Havalimanı’nda hava trafiğinin aksamasına neden olmadı. Gece saatlerinde İstanbul’u etkisi altına alan yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda görüş mesafesi 350 metreye kadar düştü. Yetkililer, yoğun sisin uçuş trafiğini etkilemediğini söyledi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER