SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2014 Çarşamba 13:19

İstanbul'da ABD askerlerinin başına çuval geçirdiler

İstanbulda ABD askerlerinin başına çuval geçirdiler

İstanbul Sarayburnun’da bekleyen USS ROSS (DDG71) adlı ABD savaş gemisi askerlerinin başına Türkiye Gençlik Birliği üyeleri çuval geçirdi.


 Sabah saatlerinde Eminönü’nde gerçekleştirilen eylemde TGB’liler 3 Amerikan askerinin başına çuvalı, “Yanke Go Home”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” sloganlarıyla geçirerek üzerine kanı simgeleyen Kırmızı boya attı. TGB’nin bu eylemine çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

 TGB’liler çuval geçirme eylemi sırasında Amerikan askerlerine yaptığı açıklamada, “ABD ordusunun bir üyesi olduğunuzu az önce beyan ettiniz. Sizleri katil olarak tanımlıyoruz. Topraklarımızdan defolup gitmenizi istiyoruz ve şimdi sizi protesto hakkımızı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Amerikan askerleri de “Tamam gidiyoruz” dedi. Türkiye Gençlik Birliği üyeleri bu eylemi, Dünya Anti-Emparyalist Gençlik Birliği’ne armağan etti.

Kaynak: ulusalkanal

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Araç sahiplerine kritik uyarı: Son gün 1 Aralık

SONRAKİ HABER

Çocuk parkında dehşet

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - ilteriş kayı:12 Kasım 2014, Çarşamba 14:23

    kaynak ulusal kanal :DDD güldürmeyin beni :D

  • - ali kaya:12 Kasım 2014, Çarşamba 14:12

    ne oldu şimdi başınız göğe mi erdi.bi kişiye kac kişi cullanıosunuz.hazır turkiyeyi rezil ettiniz.zamanında çuval geçirildiğinde nerdeydiniz.

  • - yorumcu misafir:12 Kasım 2014, Çarşamba 13:27

    intikam alinmiş sonunda polatda artık dizide tgb lileri eleştirir.