ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 14:40

İstanbul Valisi'nden Gezi Parkı'na selam

İstanbul Valisinden Gezi Parkına selam

Gezi Parkı için en sıcak adımı İstanbul Valisi Mutlu 13 gün sonra twitter üzerinden attı. İşte gençlere özel sözler...


Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar Vali Mutlu'yu uyutmadı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı gösterileriyle ilgili görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı. Mutlu, “İki saat uyudum ve uyuyamadım. Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı’nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım.” dedi.

Vali Mutlu Gezi Parkı olaylarıyla ilgili görüşlerini sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden paylaştı. Gece boyunca iki saat bile uyuyamadığını belirten Mutlu, “Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı’nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım.” İfadelerini kullandı.

Mutlu’nun Gezi Parkı ile ilgili olan diğer tweetleri ise şöyle; “Gençler, Gezi Parkı’nda kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim. Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum. Anlaşsak da anlaşmasak da bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir. Günlerdir Gezi Parkı’nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.” 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Adana'ya yolcu etmek üzere Atatürk Havalimanı VIP bölümüne gelen Mutlu, çıkışta basın mensuplarının bu mesaja ilişkin sorularını cevapsız bıraktı. Soru kabul etmeyeceğini belirten Mutlu, basın mensuplarına "Beni Twitter'dan takip edebilirsiniz." demekle yetindi.

Bu açıklamasının ardından Vali Mutlu'nun hesabından saat 11.52'de yine gezi parkı eylemlerine ilişkin başka bir mesaj daha yayınlandı. Mesajda "Yaşanan olaylar içinde zaman zaman görülen ferdi hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir.Bir gönül için bin özür dilerim.Saygılarımla." ifadesine yer verildi.

'MÜDAHALE YOK DİYORUM, ANLAŞILDI MI ACABA'

Vali Hüseyin Avni Mutlu, gece saat 02.08'de attığı tweet'le de, Gezi Parkı eylemcilerine polisin müdahale etmeye hazırlandığı yönündeki söylentileri yalanlamıştı. Vali Mutlu, "Hala anlayamayıp soranlar var. 'Müdahaleye hazırlık var mı, yok mu açık yaz' diyorlar. Yok diyorum yok, anlaşıldı mı acaba. İyi geceler....." yazmıştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER