ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 17:18

İstanbul Valiliği basını davet etti


İstanbul Valiliği, kadın konuk evlerinde misafir edilen kadın sayısında zaman zaman artış yaşandığını bildirdi. Kadın konuk evlerinde hijyen bakımından problem yaşanmadığını savunan yetkililer, basın mensuplarını konuk evlerine davet etti.

Bugün bir gazetenin birinci sayfasında yer alan ‘Kadın süründürme evi’ başlıklı habere ilişkin İstanbul Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada gazetenin bugün söz konusu başlıkla yaptığı habere atıfta bulunuldu. Habere konu edilen kadın konuk evinin ilk kabul istasyonu olduğunu söyleyen yetkililer, “İstasyonumuzda şiddet gören kadınların yanı sıra aynı zamanda kolluk kuvvetlerince getirilen ve sığınma ihtiyacı olan ve barınma ihtiyacı olan kadınlar da misafir edilmektedir.” ifadesini kullandı.

Misafir edilen kadın sayısında zaman zaman artış yaşandığı ifade edilen açıklamada, kadın konuk evlerinde temizlik bakımından sorun yaşanmadı savunuldu. Açıklamada, “Ancak şiddet gören ve güvenlik yönünden korunmaya ihtiyacı olan kadınlar, kadın konuk evlerine bu istasyondan ivedi olarak nakledilmektedirler. Kuruluşumuzun temizlik ve hijyen konusunda bir problemi bulunmamaktadır. Gelen tüm kadınlara ihtiyaçlarına binaen psiko-sosyal destek, sosyo-ekonomik yardım, dayanışma ve yönlendirme yanında hukuki rehberlik hizmetleri de sunulmaktadır. Kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, özürlülerimize hizmet veren sosyal hizmet kurumlarımızın her vesile ile değerli basın mensuplarımızın hizmetine açık tuttuğumuzu belirtmek istiyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER