ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 17:33

İstanbul merkezli soruşturma


İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturması kapsamında Fatih Belediyesine yönelik hazırlanan ve İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, 31 şüpheli yer aldığı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de aralarında bulunduğu 100 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildiği öğrenildi.
İstanbul merkezli soruşturma kapsamında Fatih Belediyesine yönelik, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner tarafından hazırlanan iddianame, gönderildiği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca onaylandı. Bu işlemin ardından iddianame ek klasörleriyle beraber İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.
Soruşturma kaspamında ifadesi alınan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in avukatı Turgut Yenilmez, iddianamede, 31 şüphelinin yer aldığını ve Mustafa Demir'in kardeşi Sebahattin Demir'in haricindeki şüphelilerin ''yetkili olmadığı halde menfaat temin etmek'' suçundan yargılanmasının talep edildiğini söyledi.
Şüpheli Sebahattin Demir hakkında ise ''ateşli silahlar kanuna muhalefet'' suçundan cezalandırılma talep edildiğini ifade eden avukat Yenilmez, müvekkili Mustafa Demir'in de aralarında bulunduğu 100 kişi hakkında ise savcılığın ''rüşvet'' ve ''yolsuzluk'' suçlamasından takipsizlik kararı verdiğini belirtti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER