ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 16:19

İstanbul merkezli operasyon


Kocaeli Sivil Anayasa Platformu üyesi Hüseyin Kanca, "Yargı ve emniyetin içindeki birtakım odakların 17 Aralık'ta başlattığı darbe girişimini dış güçlerin güdümünde, Türkiye'deki demokratik rejime müdahale olarak görüyoruz" dedi.
İzmit Belediye İş Hanı önünde toplanan platform üyeleri adına basın açıklaması yapan Kanca, Türkiye'nin darbe anayasasıyla yönetildiğini iddia ederek, herkesin yeni anayasa istediğini söyledi.
Mısır'da hükümetin halk desteğiyle geldiğine işaret eden Kanca, Mısır hükümetinin Amerika ve İsrail'in entrikalarıyla bir günde iktidardan uzaklaştırıldığını savundu.
Kanca, AK Parti'nin halkın desteğine güvendiğini anlatarak, "Şunu gördük ki bu kirli senaryoları yönetenler, istediğiniz kadar arkanızda halk desteği olsun, sizleri bir anda götürebilir. Darbeyle gelecek başka bir anlayışın sahiplerinden demokratik anayasa yapması beklenemez. Hükümet, elini çabuk tutmalı ve yeni anayasa yapımını bir an evvel bitirmelidir" şeklinde konuştu.
Platformun hükümetten talepleri olduğunu dile getiren Kanca, yeni anayasada yargı, asker ve emniyet güçlerinin darbe yapmasının önüne geçecek maddelerin kesinlikle bulunması gerektiğini savundu.
Kanca, Türkiye'de geçmiş dönemlerde de darbe girişimleri olduğunu aktararak, "Yargı ve emniyetin içindeki birtakım odakların 17 Aralık'ta başlattığı darbe girişimini dış güçlerin güdümünde, Türkiye'deki demokratik rejime müdahale görüyoruz" dedi.
Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER