ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 14:48

İstanbul merkezli operasyon


İzmir İnsani Yardım Derneği Başkanı Rasim Çağlar, zalimlerin karşısında dik duracak Türkiye'nin küresel güçlerin işine gelmediğini savunarak, 17 Aralık'tan bu yana devam eden krizi endişeyle izlediklerini bildirdi.
Konak'taki Yalı Camisi'nde cuma namazı sonrası toplanan İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, İstanbul merkezli operasyonla ilgili basın açıklaması yaptı.
İzmir İnsani Yardım Derneği Başkanı Rasim Çağlar, zalimlerin karşısında dik duracak bir Türkiye'nin küresel güçlerin işine gelmediğini, 17 Aralık'tan bu yana devam eden krizi endişeyle izlediklerini söyledi.
Rüşvet ve yolsuzluk iddialarının ivedilikle sonuçlandırılması için iddianamenin olabildiğince kısa sürede mahkemeye sunulması, yargılamanın adil ve hızlı şekilde sonuçlanması gerektiğini dile getiren Çağlar, yargılama bitene kadar kimsenin suçlu görülmemesi gerektiğini ifade etti.
Çağlar, şöyle konuştu:
"Adli bir soruşturma bahane edilerek küresel güçler, kimi sermaye çevreleri, faiz lobisi ve bazı medya gruplarının hükumeti devirme amacını görüyoruz ve kınıyoruz. Seçimle işbaşına gelen hükumetin komplolarla değil yine seçimle uzaklaştırılması esastır. Bunun aksi yöntem halk iradesinin yok sayılması anlamındadır ve darbeye teşebbüstür. Toplumun tüm katmanlarının yargılama süreci içinde sakin olmasını, yargının herhangi bir hareketini aşırı büyütmenin ülkedeki tüm dengeleri sarstığının bilincinde olunmasını, kutuplaşmaya meydan verilmemesini tavsiye ediyoruz."
Grup, açıklamanın ardından dua ederek dağıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER