ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 16:34

İstanbul merkezli operasyon


Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu sözcüsü Mustafa Aydın, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Ülkenin siyasi rotasını başka güçler ve yapılar değil yalnızca millet belirler" dedi.
Mardin'de 43 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile kanaat önderleri Vali Ozan Caddesi'nde gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile Başbakan Erdoğan'a destek verdi ve dua etti.
Grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Aydın, İslam dünyasının hezimet ve sefaletten kurtulmak için bir çıkış yolu aradığı, farklı ülkelerde işbirlikçi zorba yönetimlerine başkaldırdıkları bir dönemde, siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayan güçlü bir Türkiye'de muktedir bir hükümetin olmasını büyük bir imkan olarak gördüklerini söyledi.
Bu imkanı heder edecek ve istikrarımızı bozacak içeriden ve dışarıdan her türlü girişimin karşısında olduklarını belirten Aydın, şöyle dedi:
"Ülkenin siyasi rotasını başka güçler ve yapılar değil yalnızca millet belirler. 17 Aralık'ta yapılan operasyon ve akabinde planlanan yeni operasyon girişimleri kamuoyunda bir çok soru işareti oluşturmuş ve 'ne oluyoruz' diye sorulmaya başlanmıştır. Varsa bir yolsuzluk ve ahlaksızlık, mutlaka soruşturulmalı, suçu işleyenler kim olursa olsun hak ettikleri cezaya çarptırılmalıdır. Bu konuda imtiyazlı ve ayrıcalıklı hiçbir kişi ya da grup olmamalıdır. Ancak çok önceden hazırlanıp planlanmış bu operasyonlar farklı konularda, farklı zamanlarda, farklı kişilerin, farklı suçlama iddialarını içeren dosyaları birleştirilerek adeta imha gücü yüksek bir patlayıcıya dönüştürülme teşebbüsünü de herkes görmekte ve endişelenmektedir."
- Dualı destek
Açıklamanın ardından Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı emekli imam Zeynel Tepret dua etti.
Tepret, duasında "Müslümanların güven huzur ve refahı için bir umut oluşturan sayın Başbakanımızı her türlü şer odaklarından koru yarabbi. Müslümanları birbirine düşürerek, fitne ateşini tutuşturarak içeriden ve dışarıdan işbirliği yapıp Müslümanları birbirine kırdırarak ülkemizin güven huzur ve istikrarına kast edenlere fırsat verme yarabbi" ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasına Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide ile çok sayıda vatandaş da destek verdi.
Bu arada Midyat ilçesinde de STK'lar İstanbul merkezli operasyonla ilgili "Hiçbir vesayeti kabul etmeyeceğiz" adlı basın açıklaması yaptı.
Midyat Belediye Sarayı bitişiğindeki Atatürk Anıtı önünde toplanan sivil toplum kuruluşları adına açıklamayı okuyan Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin, operasyonlarla 28 Şubat benzeri bir darbeye kalkışıldığını söyledi.
"Vakit oyunları bozma vaktidir" diyen Şahin, "Son günlerde yaşananlar göstermiştir ki bu bir yolsuzluk operasyonu değil, tüm dünyada sömürü düzeni kuran İsrail ve Amerika'nın Türkiye'yi hedef alan kuşatma operasyonudur. Bu bir yolsuzluk operasyonu değildir. Amaç askeri vesayetten yeni kurtulmuş olan Türkiye'yi yargı vesayetine sokmaktır" değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER