ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 15:35

İstanbul merkezli operasyon


Güneydoğu Medya Platformu, 6 ilde yayımlanan 12 yerel gazeteye verdiği ilanla İstanbul merkezli operasyonla ilgili Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a destek verdi.
Merkezi Diyarbakır'da bulunan Güneydoğu Medya Platformu tarafından, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde yayımlanan gazetelere verilen ilanda, "İstanbul merkezli operasyon dış ve iç güçlerin omuz omuza Türkiye'nin pusulasını bozmak niyetiyle gerçekleştirildi" ifadesine yer verildi.
İlanda, şöyle denildi:
"Operasyonla Firavun'un desiselerini kıskandıracak, Bizans entrikalarına şapka çıkaracak, devlet içinde devlet olmak niyetli bir örgütlenmenin yıllardır bu ülkede iş başında olduğu ortaya çıktı. 'Biz öyle bir gücüz ki sizin damarlarınızda dolaşırız da haberiniz olmaz' diyen, Ergenekon'u dahi gölgede bırakan, devlet içerisindeki uzantılarıyla hükümeti ve özelde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedefleyen büyük operasyonun altında kirli eller var. Önce Gezi, sonra dershane kaosu ve şimdi büyük operasyon. Her şey bir adresi, 'Ayten'i gösteriyor."
Platform Başkanı Ömer Serdar Çimen, ilana ilişkin AA muhabirine, ilanın bölgedeki 6 ilde yayımlanan 12 yerel gazetede bir gün yayınlanacağını söyledi.
İlan ile Başbakan Erdoğan'ın yanında olduklarını belirtmek istediklerini ifade eden Çimen, "Devlet içine sirayet etmiş ve devlet olma güdüsü ile hareket eden bu örgütlenme, Türkiye üzerinde 'ameliyat yapma' niyetinde. Oynanan oyunları deşifre etmek amacıyla ilanı verdik. İlan ile Başbakana ve demokrasiye desteğimizin sonsuza kadar süreceğini belirtmekten onur duyuyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER