ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 15:04

İstanbul merkezli operasyon


İzmit ilçesinde toplanan bir grup. İstanbul merkezli operasyonunun "hükümete boyun eğdirmek" için başlatıldığını iddia ederek, bu durumu protesto etti.
İzmit'teki Sabri Yalım Parkı'nda toplanan İnsan Hakları Savunucuları Derneği üyesi bir grup, "Türkiye üzerinde oynadığınız operasyonların çok iyi farkındayız" yazılı pankart açtı.
Burada grup adına basın açıklamasını okuyan İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Orhangazi Ergin, yolsuzluk yapanların hak ettiği cezayı alması gerektiğini söyledi.
Operasyonun zamanlamasından dolayı olayın yolsuzluk yaptıkları iddia edilenlerden çok, hükümeti hedef aldığının düşünülmesine neden olduğunu ifade eden Ergin, şöyle konuştu:
"Yolsuzluk iddiaları doğruysa ortaya çıkacak sonucun kirliliği kadar bunun şantaj malzemesi olarak kullanılması da çirkin bir sonuçtur. Şantajcılar da yargı önünde hesap vermeli. Operasyonun yolsuzluk boyutu kadar hükümetin şantajlara boyun eğdirme boyutu da önemlidir. 'Birileri hükümete ayar verecek, bedel ödetecek' diye, dış güdümlü başlatılan bu operasyondan da en çok zararlı çıkacak olan halktır. Gezi olaylarından sonra yüzde 15 fırlayan döviz yine yükselişe geçecek, bu yükseliş rantiyenin cebine para olarak inerken, halkın sırtındaki yük artacaktır."
Gruptakiler, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER