ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 23:11

İstanbul - Kore Kültür Expo’nun açılışı yapıldı


İstanbul – Kore Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013’ün resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmi açılışı yapılan expoya, Güney Kore Başbakanı Jung Hong-won, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Koreli belediye başkanları ve çok sayıda Türkiye ve Kore vatandaşı katıldı.

Açılış, Türkiye ve Kore’nin milli marşlarının okunmasıyla başladı. Türk ve Koreli vatandaşlardan oluşan ekipler İstanbul temalı dans yaptı. Gösterilere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Açılışta konuşan Topbaş, “Bu vesile ile tüm dünyada acımasızca yaşanan tüm savaşların bitmesini diliyorum. Tüm insanlık için huzur ve esenlik temenni ediyorum. Mevlana’nın dediği gibi, aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Bu önemli bir etkinlikte beraberiz. İki kentin kültürleri buluşuyor. Her iki ülkenin eşsiz tarihi ve değerleri, kültür expo ile dünyaya tanıtılacak. Her iki ülke üzerinden kültür alışverişi gerçekleşecek.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER