ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:18

İstanbul istikameti 2 saat kapalı kaldı

İstanbul istikameti 2 saat kapalı kaldı


TEM otoyolu Bolu Dağı mevkiinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma yüzünden bir kamyonun devrilmesi sonucu İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı.

Bu gün öğle saatlerinde şiddetini artıran yoğun kar ve tipi beraberinde kazaları da getirdi. İstanbul -Ankara istikametindeki en önemli geçiş güzergâhlarından biri olan TEM otoyolu Bolu Dağı mevkiinde bir kamyon devrildi. Kaza sebebiyle İstanbul istikameti trafiğe kapandı.

İstanbul istikametinde seyir halinde bulunan Bahattin Atlıgil idaresindeki 44 LY 707 plakalı pamuk yüklü kamyon, Bolu Dağı tüneli çıkışında, 3. Viyadük üzerinde, önden giden TIR’ın makaslaması üzerine sürücü, buzlanan yolda direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Devrilen kamyonda ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaza nedeniyle TEM otoyolunun İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Etkisini giderek artıran kar yağışı görüş mesafesini 20 metreye düşürdü. Trafik ekipleri ikinci bir kaza yaşanmaması için araçları Abant mevkiinden D-100 kara yoluna yönlendirdi. Karayolları ekiplerinin çalışmaları neticesinde kapanan yol, yaklaşık 2 saat sonra yeniden trafiğe açıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER