ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:14

İstanbul İl Genel Meclisi üyeleri Bitlis’te


Dostluk ve kardeşlik ziyaretleri kapsamında Bitlis’e gelen İstanbul İl Genel Meclisi üyeleri, Bitlis’in Tatvan ilçesinde verilen yemekte bir araya geldi.

Tatvan’da bir restoranda verilen akşam yemeğinde Bitlis protokolüyle bir araya gelen İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yıldız, Bitlis’te ve Bitlislilerle birlikte olmanın hem mutluluğunu hem de gururunu yaşadıklarını söyledi. İstanbul’dan Bitlis’e selam getirdiklerini ifade eden Başkan Vekili Yıldız, “İstanbul’da dostluk getirdik. İstanbul İl Genel Meclis üyesi 155 üyemiz var. Ve bu üyelerimizden 70’i şu Bitlis’e geldi. Diğer üyelerimiz de selamlarını gönderdi. Bizler İstanbul’da çok güzel şeyler yaptık. İstanbul güzel şeyleri hak ediyordu. Bu güzel çalışmalar arasında yapmış olduğumuz en güzel çalışmalardan biri de dostluğumuzun pekişmesi için düzenlediğimiz yemek ve geziler oldu. Bu gün de Bitlis’e bir gezi gerçekleştirdik. Bitlis’i gerçekten çok beğendik. Bitlis insanının o samimiyetini çok beğendik. İnanıyorum ki güzel bir gezi programı olacak.” diye konuştu.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ise kendisinin de Bitlis Valiliği öncesinde İstanbul Bağcılar da kaymakamlık yaptığını hatırlatarak, “Ben de Bitlis’e İstanbul’dan geldim. Bu gün de İstanbul’daki dostlarımla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Söz konusu dostluk olduğunda yer ve mekanının çok da önemi olmuyor. İster Bitlis olsun, ister Tiflis olsun, ister İstanbul olsun mühim olan dostluklardır. Bu bağlamda biz de bugün Bitlis’te bulunuyoruz. Bitlis yetiştirdiği şahsiyetleriyle, evliyalarıyla ve yapısıyla özel bir şehir. Bu yüzden Bitlis her geçen gün hak ettiği konuma gelecektir. Bizler bunun için varız. İnsanların en yararlısı insanlar için yararlı olandır diyoruz. Bu bağlamda Bitlis’e ve Bitlisli kardeşlerimize yararlı olmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Bitlis Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi, yapılacak çalışmaları anlattı. Bitlis Belediyesi'ni el makbuzuyla tahsilat yapan bir yapıdan devraldıklarını anlatan Başkan Alaydın, şunları söyledi: “Bitlis Belediyesi'ni devraldığımızda halen makbuzla tahsilat yapılıyordu. Ancak bugün tüm işlemler tamamen bilgisayar ortamında ve en güvenli şekilde yapılıyor. Bitlis’te güzel iller yaptık yapmaya devam ediyoruz. Amacımız bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak. Bunun içinde yatırımlara önem veriyoruz. Şu anda inşaatı devam eden bir hal binamız var. İlk belediyeye başladığımızda Bitlis İstanbul’a benzemez dediler, biz de Bitlis’i İstanbul’a benzetmeyeceğimizi, aksine Bitlis’i Paris yapacağımızı söyledik. Ve bugün baktığımızda Bitlis’te yapmış olduğumuz hal binası İstanbul’da bile yok. Sosyal belediyecilik anlamında çok şey imza attık. Bitlis’te 4 yılda yapılan hizmetler Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetlerden daha fazla. Son 4 yılda yaptığımız hizmet 30 yıl boyunca yapılan hizmetten daha fazladır. Bitlis’te güzel gelişmeler oluyor, güzel işler yapılıyor. İnşallah yapılmaya da devam edilecektir.”

İstanbul İl Genel Meclisi üyeleri ayrıca Nemrut Krater Gölü'nü gezecek, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerini ziyaret edecek, Bitlis Polisevi'nde düzenlenecek Bitlis muhabbet geceleri programına katılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER