ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:20

İstanbul Emniyeti'ne 50 yeni motosiklet


Trafik Denetleme hizmetlerinin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne tam donanımlı 50 adet motosiklet alındı.
    
İstanbul Trafik Vakfı Başkanlığı'nca alınan ve hizmete giren motosikletler için Boğaz Köprüsü çıkışında bulunan Çevreyolları Trafik Denetleme Amirliği'nde tören düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve polis memurları katıldı. İstiklal Marşı'nın okunduğu törende yeni hizmete alınan motosikletler için dua edildi, kurban kesildi.
    
Trafik Denetle Şube Müdürlüğü'nün motosikletli ekipleri ''Şahinler'' törende motosikletleriyle akrobasi gösterisi yaptı. Törenin sonunda hizmete alınan motosikletlere bağlanan kurdele Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın tarafından kesildi.
    
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yeni alınan motosikletleri kullanacak emniyet personeline kazası, belasız, üzüntüsüz, sıkıntısız mesailer diledi.
    
Gelecekte alınacak motosiklet sayısını 200'e çıkartmak için çalışmaların bulunduğunu belirten Vali Mutlu, yeni denetim imkanlarıyla trafiğinin daha da düzenli olacağına inandığını söyledi.
    
Törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da, ''Trafik çok yönlü bir olay. Bu kentte 15 milyona yakın insan yaşıyor. Herhangi bir asayiş suçu güvenlik suçu ne kadar önemliyse günlük hayatı etkiliyorsa, trafik de hayatımızı, günlük yaşantımızı o kadar etkiliyor. Bu durumlarda yaşanan zorlukların önüne geçebilmek için yeni projelerle daha çabuk olay yerine ulaşabilmeyi, insanların trafik akışındaki konumlarını kolaylaştırabilmek için motosikletler önemli araçlar. Bunların hepsi İstanbul halkının hayatının kolaylaştırılması daha etkin denetimler ve düzenin sağlanması için kullanılacaklar'' şeklinde konuştu.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER