ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 16:23

İstanbul Boğazı'nda gemi kazası

İstanbul Boğazında gemi kazası

İstanbul Boğazı'nda gezi vapuru ile Şehir hatları vapuru çarpıştı.


İstanbul Boğazı Harem açıklarında gemi kazası meydana geldi. Kazada yaralananlar, sahile çıkartılarak ambülanslarla hastanelere kaldı.

İstanbul Boğazı'ndaki kazada, şehir hatları vapuru ile yolcu teknesinin çarpıştığı belirtildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; Harem açıklarında şehir hatları vapuru ile bir yolcu teknesi çarpıştı. Kazada yaralananlar, Kıyı Emniyeti tahliye botuyla Üsküdar sahile getirildi. Burada ambülansa bindirilen yaralılar hastaneler kaldırılarak tedavi altına alındı. 

KAZA VAPUR SEFERLERİNİ İPTAL ETTİRDİ

İstanbul Boğazı Harem açıklarında meydana gelen deniz kazasının ardından Şehir Hatları vapurlarının seferleri de aksadı. Boğaz'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis de etkili olunca tüm vapur seferleri iptal edildi.

Kazanın ve yoğun sis Boğaz'daki şehir hatları vapurlarının seferlerini aksattı. Seferler karşılıklı olarak iptal edildi. Eminönü'nden Üsküdar ve Kadıköy'e gitmek için bekleyen vatandaşlar vapur seferlerinin normale dönmesini bekledi. Bazı yolcular bir saatten fazla vapur beklediklerini söyledi.

KAZA SONRASI GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


KAZAYA SİS NEDEN OLDU

 İstanbul Boğazı'ndaki gemi kazasının yoğun sis nedeniyle meydana geldiği belirtildi. Kazada 3 kişinin hafif yaralandığı kaydedildi.

İstanbul Liman Başkanlığı ve Şehir Hatları A.Ş'den alınan bilgiye göre kaza Haydarpaşa açıklarında gerçekleşti. Beltur'a ait Kabataş - Adalar hattında çalışan 'Erdem Karadeniz' isimli yolcu teknesi ile, Şehir Hatları'na ait 'Kalamış' isimli yolcu vapuru sürtündü. Kazada, teknede bulunan 3 yolcu hafif şekilde yaralandı.

Yaralılar, Kıyı Emniyeti kurtarma botu ile Üsküdar sahiline çıkartılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER