ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 12:54

İstanbul Adalet Sarayı, güne hareketli başladı


DHKP/C terör örgütü üyesi olmak ve örgüt propagandasını yapmak suçundan tutuklanan Yurt Gazetesi Muhabiri Sami Menteş'in duruşmasına destek vermek isteyen CHP Gençlik Kolları'na üye bir grup adliye önünde eylem yaptı.

İstanbul Adliyesi, güne hareketli başladı. Önce Gülsuyu ve Gazi Mahallesi'nde gözaltına alınanlara destek vermek isteyen bir grup adliye önünde eylem yaptı. Polis eylemcilere müdahale edince arbede yaşandı. Ardından da DHKP/C terör örgütü üyesi olmak ve örgüt propagandasını yapmak suçundan tutuklanan Yurt Gazetesi Muhabiri Sami Menteş'e destek vermek isteyen CHP Milletvekili İlhan Cihaner'in de aralarıda bulunduğu grup, adliye önünde pankart açıp açıklama yapmak istedi. Polis bu gruba da izin vermedi. Ancak bu grup polise direnmediği için arbede yaşanmadı. CHP Gençlik Kolları üyesi göstericiler, ellerinde pankart ile adliye önündeki meydana çıkartıldı.

İsrail'e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davanın duruşması da bugün yapılıyor. Bu duruşmaya katılmak ya da İsrail'i protesto etmek isteyen çok sayıda vatandaş, imam hatip liselerinde okuyan öğrenciler de adliye önündeki meydanda toplandı. Rabia selamı vererek, tekbir getirerek İsrail'i protesto eden grup, açıklama yapmak için stand oluşturdu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER