ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 22:20

İsrail'le, tazminat konusunda anlaşıldı!

İsraille, tazminat konusunda anlaşıldı!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail Adalet Bakanı ile telefonda görüştü. Görüşmede Mavi Marmara'da hayatını kaybedenlerle ilgili tazminat konusu açıklığa kavuştu.


İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Cuma Günü Türkiye'den özür dilemesinden sonra özür şartlarından biri olan tazminat konusunda da yeni gelişme yaşandı. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, İsrail Adalet Bakanı ile telefonda görüşerek tazminat konusunda mutabakata varıldığı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni ile görüştü. Mavi Marmara saldırısı mağdurlarına İsrail tarafından ödenecek tazminat konusunda iki ülke Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Livni'nin Davutoğlu'nu telefonla araması sonucu gerçekleşen görüşmede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasındaki görüşme sonrasında iki ülke ilişkilerindeki genel durum ele alındı.

Görüşmede, gelecek dönemde atılacak adımlar konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Mavi Marmara saldırı mağdurlarına İsrail tarafından ödenecek tazminat konusunun gündeme geldiği görüşmede, bu konuyu hızla sonuçlandırmak amacıyla önümüzdeki günlerde iki ülkenin Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER