ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 23:59

İsrail'in Suriye'yi hedef alan saldırısı


Ürdün'ün başkenti Amman'da Halk Birliği Partisi üyesi bir grup, İsrail karşıtı gösteri düzenledi.
     İsrail Büyükelçiliği yakınlarındaki El-Kaluti Camisi önünde toplanan göstericiler, "İsrail'in Suriye'ye saldırısına hayır", "Suriye'ye dış müdahaleye hayır" diye sloganlar attı.
     Halk Birliği Partisi liderlerinden Fahir De'as, AA muhabirine, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve tekrarının yaşanması halinde eylemlerini tırmandıracaklarını söyledi.
   
Cezayir saldırıyı kınadı
    
     Öte yandan Cezayir, İsrail'in saldırısını kınayarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) saldırıdan doğabilecek sonuçların sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı.
     Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ammar Bilani Cezayir Haber Ajansı'na (APS) yaptığı açıklamada, "Cezayir bir Arap ülkesinin toprak bütünlüğüne yapılmış ve uluslararası hukuk kurallarına aykırı olan bu saldırıyı kınamaktadır. BMGK bu tür saldırıların tekrarının yaşanmaması için harekete geçmelidir" ifadesini kullandı.
     Suriye basınında yer alan haberlerde, İsrail'in bu sabah, Şam'ın kuzeybatısındaki El-Cemraya bölgesinde, bilimsel araştırma merkezi ve orduya ait bazı gıda destek yapılarına hava saldırısı düzenlediği belirtilmişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER