ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:19

"İsrail'in özrü kandırmacadan ibaret"

"İsrailin özrü kandırmacadan ibaret"


Saadet Partisi (SP) Manavgat İlçe Başkanı İbrahim Maslak, İsrail'in Mavi Marmara gemisindeki kanlı baskın olayına karşı özür dilemesinin, Büyük Ortadoğu Projesi'ni (BOP) gerçekleştirmede bir kandırmaca olduğunu öne sürdü.

        İbrahim Maslak, yaptığı açıklamada, son dönemlerde terör örgütüyle yapılan görüşmeler, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'da Nevruz Bayramı'nda mesajını mektupla açıklaması ve ertesi gün ABD Başkanı Barack Obama aracılığıyla İsrail'in Türkiye'den kısmi olarak özür dilemesinin, ABD'nin bölgede nüfuzunu bir kat daha arttırdığının göstergesi olduğunu savundu.

        21. yüzyılın Asya asrı olacağını ve bütün önemli olayların Asya'da cereyan edeceğini iddia eden Maslak, ABD'nin Asya'da üstünlüğü elinde tutmak için her türlü hamleyi yapmaya açık olduğunu savundu.

        "İsrail'in Türkiye'den özür dilemesiyle ilgili özür, Mavi Marmara'da şehit olan kardeşlerimizi geri getirmeyecektir." diyen Maslak, "Katil terörist devlet İsrail Mavi Marmara'daki savunmasız vatandaşlarımızı tüm dünyanın gözü önünde canlı yayında saldırarak şehit etmiştir. Filistin'de her gün katliamlarına devam etmektedir. Bir özür dilenecekse bu tüm dünyanın önünde öncelikle, 'Türkiye'den, İslam âleminden ve tüm insanlıktan biz bu savunmasız insanları katlettik' diye özür dilenmesi gerekirdi. Özrü bu şekilde kabul etmemiz mümkün değildir." açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER