ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 20:38

İsrail’i protesto eden taraftarlar birbirine girdi

İsraili protesto eden taraftarlar birbirine girdi

Beyoğlu’nda İsrail’i protesto eden Fenerbahçe ve Kasımpaşa taraftarları birbirine girdi. Yaşanan gerginlik sağduyulu taraftarların araya girmesiyle sonlandı.


Kasımpaşa ve Fenerbahçe taraftar gruplarından oluşan yaklaşık 400 kişi Taksim Tünel’de toplandı. Galatasaray’a yürüyen grup, burada basın açıklaması yapmak istedi. Bu sırada taraftar grupları arasında başlayan tartışma, giderek büyüdü. Gerginliğini büyümesini araya giren diğer taraftarlar engelledi. Yaşanan gerginlik ardından Galatasaray Meydanı’na ulaşan grup adına 1921 Kasımpaşa Taraftarlar Derneği Basın Danışmanı İsmail Özdemir basın açıklaması yaptı.

İsrail’in saldırılarını protesto eden Özdemir, "İşgalci İsrail yine Müslüman Filistin halkına yönelik acımasız bir katliama girişti. Siyonist İsrail yönetimi bütün İslam ülkelerini ve dünyayı ateşe vermekten kaçırmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. Biz İstanbul takımlarının taraftarlı olarak başta Gazze olmak üzere diğer Müslüman ülkelerinde şehit düşen din kardeşlerimizin bizim şehitlerimiz olduğunu biliyoruz" dedi.

Eylem sırasında "Mehmetçik Gazze’ye" şeklinde sloganlar atıldı. Eylem basın açıklamasıyla olaysız şekilde sona erdi.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER