ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 07:33

İsrail hakkında korkunç iddia

İsrail hakkında korkunç iddia

Hamas Hareketi'nin Lübnan sorumlusu Ali Bereke'den İsrail hakkında korkunç iddia: "İsrail katliam hazırlığında"


Hamas Hareketi'nin Lübnan sorumlusu Ali Bereke, ''İsrail'in yeni bir katliam hazırlığında olduğunu'' ileri sürdü.Bereke, yaptığı basın açıklamasında, İsrail'in yeni bir katliam hazırlığında olduğunu belirterek, ''Siyonist düşman, seçim kampanyalarına Filistinlilerin kanını bulaştırdı'' dedi.

Bereke, ''Hamas'ın askeri gücünü denemeye çalışan İsrail, gördüğü güç karşısında sürpriz yaşadı'' diyerek, Binyamin Netanyahu'ya, ''Gazze'ye kara harekatı fikrinden vazgeç. Çünkü bu piknik olmayacak'' şeklinde seslendi.

Gazetecilerin ateşkes ile ilgili sorusunu,''Ateşkesi karşılıksız olarak kabul etmeyeceğiz'' şeklinde cevaplayan Bereke, şöyle devam etti:

''Hamas, İslami Cihad Örgütü ile koordineli bir şekilde ateşkes uygulayabilir. Ne Mısır'da ne de Arap Birliği'nde ateşkes kararı alınabilir. Üzerimizde bir Arap baskısı olmasını da istemiyoruz. Üst düzey yetkililerimize yönelik suikastların bir an önce sonlandırılmasını istiyoruz.''

Mısır'ın, Gazze'ye ve Hamas'a verdiği destekten övgüyle söz eden Bereke, direnişten hiç bir zaman vazgeçmeyeceklerini kaydetti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER