ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 14:49

İSPARK taksi haberini yalanladı

İSPARK taksi haberini yalanladı

Söz konusu firma ihaleye bile katılmamış.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK, bir firmanın İstanbul'da ''Ticari Taksi Yönetim Merkezi'' kuracağı açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ve firma hakkında yasal yollara başvurulacağını bildirdi.
    
İSPARK'tan yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, 5216 sayılı Belediye Kanunu'nun 26. maddesi uyarınca Ticari Taksi Yönetim Merkezi'nin kurularak işletilmesi işini 12 Mayıs 2011'de İSPARK'a 10 yıl süreyle devrettiği hatırlatıldı.
    
Bugün medyada bir firmanın, kent genelinde Ticari Taksi Yönetim Merkezi sisteminin kendileri tarafından kurulup işletileceği yönünde açıklamalarının yer aldığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
    
''Bir firmanın, Ticari Taksi Yönetim Merkezi'ni kuracağı açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Hiç bir kurumun, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı olmadan böyle bir proje yapma hakkı bulunmamaktadır. Kurumumuz tarafından projeyle ilgili açılan ihalede 4 firmaya yeterlilik verilmiş, açıklama yapan firma ihaleye katılmamıştır. İhale sürecinde son aşamaya gelinmiştir. Çağrı Merkezi'nin '134' nolu kısa numaranın tahsisi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na müracaat edilmiş, sonucu beklenmektedir. Açıklama gönderen firma yetkilisinin basında bahsettiği proje hakkındaki konular, ihale şartnamemizde mevcut olup izinsiz kullandığı için hakkında yasal yollara başvurulacaktır.
    
Hayata geçirilecek Taksi Yönetim Merkezi Projesi ile İstanbullular'ın hızlı ve kaliteli hizmet alması, taksi duraklarının modern alt yapıya kavuşturulması, yakıt maliyetinin düşürülmesi, taksi şoförleri ve yolcu güvenliğinin en üst düzeye çıkarılması, İstanbul trafiğinin rahatlamasına katkı sağlanması, trafikten kaynaklanan stres, hava ve gürültü kirliliğinin azaltılması hedeflenmektedir.''

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ...

Söz konusu cihaz:

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER