ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 22:08

İşletmeciler serbest bırakıldı

İşletmeciler serbest bırakıldı

Belediye Başkanı'nı tehdit ettiği iddia edilen işletmeciler serbest bırakıldı


Bursa’nın Mudanya ilçesinde Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a hakaret ve tehdit ettiği iddia edilen ve haklarında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulan üç plaj işletmecisi, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

SUÇ DUYURUSU ASPARAGAS HABERLERLE DOLU

Konuyla ilgili görüşüne başvurulan işletmeci İsmail Tokgiritlioğlu, Arnavutköy Balıkçı Barınağı’ndaki söz konusu alanı 2 bin 345 liraya Mal Müdürlüğü’nden kiraya aldıklarını belirterek, Başkan Türkyılmaz’ın kendileri hakkındaki suç duyurusunun asparagas haberlerle dolu olduğunu öne sürdü. “Biz başkanımızı tehdit etmedik” diyen Tokgiritlioğlu, “Biz niye tehdit edelim ki? Kendisine ‘günaydın’ dedim. Bizi tehdit eden o oldu. Çocuğu gibi azarlayan o oldu. Daha önce 15 gün evvel makamına çıktığımızda bize ‘hayırlı olsun’ diyen Başkan, 15 gün sonra ne değişti de bu yorumunu değiştirdi. Birileri burayı almak mı istiyor? Burası bir rant kapısı mı oldu? Eğer olduysa bundan evvel niye değil” diye konuştu. Başkan Türkyılmaz’ın sahillerle ilgili projesine de dikkat çeken Tokgiritlioğlu, “Kendisini eğer gerçekten projesini bitirmek istiyorsa, biz ilçenin en son noktasındayız. Projesi bittikten sonra biz seve seve anahtarı kendisine sizin şahitliğiniz huzurunda teslim edeceğiz.” dedi.

ZABITALAR ŞEZLONGLARI KALDIRDI

Bu arada gelişen olayların ardından Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, polis nezaretinde ruhsatsız çalıştırıldığı gerekçesiyle plajdaki şezlongları ve şemsiyeleri kaldırdı. Mudanya’da göreve geldiği günden bu yana sahillerdeki halka ait olan alanları işgal eden kişi ve kişilerle mücadele eden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Arnavutköy Balıkçı Barınağı yanındaki sahil kesiminde Hazine’ye ait alanı plaj ve çay bahçesi olarak kullanan işletmecileri halkın alanını boşaltmaları konusunda uyarmıştı. Başkan Türkyılmaz, söz konusu kişilerin kendisine hakaret ve tehdit ettiğini iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER