ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 16:10

İşler'den Satı Kadın'ın kabrine ziyaret


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ilk kadın milletvekillerinden Satı Kadın'ın Kazan'daki mezarını ziyaret ederek, dua etti.
Kazan Belediyesi Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezinin temel atma törenine katılan İşler, buradan belediye tarafından yapılan Zabıta Binası ve İşçi Lokalinin açılışına katıldı.
Belediye tarafından yaptırılan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açılması planlanan Satı Kadın Müzesi ve Anıt Mezarı ile Ulu Camii çevre düzenlemesi yapılan alanı gezen İşler, Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ten çalışmalar hakkında bilgi aldı. İşler daha sonra beraberindekilerle Satı Kadın'ın mezarına giderek, dua etti.
İşler, gazetecilerin Satı Kadın'a yönelik sorusunu yanıtlarken, "Ben öncelikle Satı Kadın'ı rahmetle anıyorum. Buranın yetiştirdiği değerli bir büyüğümüz kendisi. Belediye Başkanımız da bu yörenin yetiştirdiği tarihi şahsiyetin anısını canlandırıyor. Ben bu çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Gerçekten de onun evini yeniden orijinaline uygun yaparak müze haline getiriyor. Bu bölgede çevre düzenlemesi de yapılmış tam bir kompleks haline gelmiş. Kazan halkına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
Ziyarette çocuklarla yakından ilgilenen İşler, onlarla kısa süre sohbet ederek çevre düzenlemesini nasıl bulduklarını sorup, görüşlerini dinledi. Bu arada lokal binasını önünde bulunan Kazanlı bir bal üreticisi, İşler'e ürettiği baldan bir kavanoz hediye etti.
İşler, açılışın ardından dağıtılan çorbadan içti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER