ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:18

İŞKUR'un seminerleri meslek seçimini kolaylaştırıyor

İŞKURun seminerleri meslek seçimini kolaylaştırıyor


İŞKUR Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan İş ve Meslek Danışmanlığı, düzenlemiş olduğu seminerlerle öğrencilerin meslek seçimini kolaylaştırıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın başlattığı uygulama ile İŞKUR Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan İş ve Meslek Danışmanlığı diğer adıyla İş Koçları sahaya indi. Artık İş ve Meslek Danışmanları sadece İŞKUR bünyesinde değil; şehir merkezlerinde, ilçelerde, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı ile ortak projeler hazırlıyor. Eski hükümlüleri iş gücüne kazandırmak, şu anda mevcut okuyan öğrencileri ileride atılacakları iş gücü piyasasında aktif olmaları ve iş becerileri kazandırma anlamında seminerler veriyor.

Son olarak Isparta'nın Keçiborlu ilçesi Süleyman Demirel Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi'nde 9. sınıflara yönelik 'meslek seçimi ve meslek eğitimi' 12. sınıflara yönelik ise 'iş arama becerileri eğitimi' verildi. Türkiye İş Kurumu Isparta İl Müdürlüğü Meslek Danışmanları Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekip, öğrencilere meslek seçimini nelere göre nasıl yapmaları gerektiği hakkında bilgi verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İş ve Meslek Danışmanı Çağla Deniz Aytekin, öğrencilere neden hangi mesleği seçmeleri gerektiğine dair, ilerki hayatlarında nasıl başarılı olabileceklerine dair böyle bir seminer verdiklerini ifade etti.

Okul müdürü Hüseyin Başçiftçi ise "Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra nasıl iş arayacaklarını, hangi şartlarda iş arayacaklarını öğrenmiş oldular. Çocuklarımıza yönelik verimli bir seminer oldu. Katkılarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER