ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 16:23

İskilip'teki römork hırsızları yakalandı


Çorum'un İskilip ilçesinde A.Y. adına kayıtlı 19 FD 189 plakalı traktöre ait çalınan römork yapılan çalışmalar sonucunda bulunarak sahibine teslim edildi.

Çorum İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, römorku bulmak için ilçe genelinde bulunan bütün kamera kayıtlarını detaylı bir şekilde inceledi. İnceleme sonucunda A.Y. adına kayıtlı römorku çalan şüpheli kişiler kameralardan tespit edildi. Şüpheliler, ikamet yerleri olan İskilip'in Kurusuray köyünde ve Kastamonu'nun Tosya ilçesinin Mısmılağaç köyünde yakalanarak ilçeye getirildi.

Şüpheliler çapraz sorguya alındı. Çapraz sorguda Z.K., suçlamaları reddederken A.Y., Z.K.'nın isteği üzerine römorku çaldıklarını ve Bayat ilçesinde M.G.'ye sattıklarını, hırsızlık olayından dolayı çok pişman olduğunu ifade etti. Bunun üzerine asayiş ekipleri römorku bulup sahibi A.Y.'ye teslim etti. Adliyeye sevk edilen M.G. adlı römorku satın alan kişi ifadesi sonrasında serbest bırakıldı. Römorku çalan A.Y. ile Z.K. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER