ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 14:59

İskilipli Atıf Hoca'nın ölümünün 88'inci yıl dönümü


İskilipli Atıf Hoca'nın ölümünün 88'inci yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif okutuldu.
İskilip Belediyesi ve İskilipli Atıf Hoca'nın akrabaları tarafından İskilip Ulucami'de öğle namazından önce okutulan mevlid-i şerife, Kaymakam Şuayip Gürsoy ile Atıf Hoca'nın akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan mevlid-i şerifte, Atıf Hoca için dua edildi. Mevlit programına katılanlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edildi.
Mevlid-i şerife babasıyla katılan İskilipli Atıf Hoca'nın torunu Ahmet Faruk İmal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ölümünün 88'inci yıl dönümü nedeniyle okutulan mevlid-i şerif ile Atıf Hoca'yı andıklarını belirterek, programa katılan herkese teşekkür etti.
Atıf Hoca'yı anmak için sade bir tören yaptıklarını belirten İmal, "Atıf Hocamızın ölüm yıl dönümünde sade bir tören yapmak istedik. Ruhu şad olsun diye mevlit okuttuk. Yeğenleri ve akrabaları gelerek dua etti. İskilip halkı, başta belediye başkanımız olmak üzere herkes onun hatırasına sahip çıktı. Bu bizleri çok mutlu etmiştir. Bütün yetkililere teşekkür ederim" diye konuştu.
Cami çıkışında taziyeleri kabul eden İmal ve akrabaları, daha sonra Gülbaba Mezarlığı'ndaki Atıf Hoca'nın anıt mezarına giderek burada dua etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER