ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:05

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer, NFK’yı ziyaret etti

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer, NFKyı ziyaret etti


İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer ve İskilip İş Adamları Derneği(İSKİAD) yetkilileri Çorum Belediyesi tarafından açılan Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti.

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer ve İSKİAD yetkililerini gençlik merkezi müdürü Cihat Nakaş karşıladı. Nakaş Başkan Sezer ve İSKİAD yetkililerine gençlik merkezini gezdirdikten sonra şark köşesinde gelen misafirlerine çiğköfte ikram etti, merkezle ile ilgili bilgi verdi. Nakaş, "Gençlik Merkezimiz Çorum Belediyesi tarafından 2012'de açıldı. Merkezimizde maddi durumu iyi olmayan 350 öğrenciye ücretsiz ders veriyoruz. Sınıflarımız akıllı tahta sistemine sahip. Bilgisayar odamız bulunmakta ve öğrenciler burada ödevlerini hazırlamaktadır. Gitar, saz ve bağlama kurslarımızla öğrenciler sosyal yönünü geliştiriyor. Bu öğrenciler haricinde lise ve üniversitede eğitim gören öğrencilerimiz gelip kütüphanemize kayıt yaptırıp kütüphanemizde bulunan bütün kaynaklardan ücretsiz faydalanmaktadırlar. Gençlik Merkezimizde aynı zamanda müzik, kitap okuma ve sıra geceleri de düzenleniyor. Köy okullarında okuyan öğrencilere yönelikte çok sayıda program düzenleyen merkez onlarca köy okulu öğrencisini merkeze getirerek, kurslar verdi. Rehber öğretmenlerimiz ise tüm öğrenci ailelerini kapı kapı dolaşarak velilere hem merkez hakkında bilgi veriyor hem de dertlerini dinliyor. Belediyemizin burayı açmasının temel amacı ise öğrencilerin boş işlerle uğraşması yerine kendilerini eğitim ve sosyal alanlarda tam bir donanımla geleceğe hazırlanmalarını sağlamaktır. Bu yönleriyle de Gençlik Merkezimiz Çorum’da bir cazibe merkezi haline geldi.’’ dedi.

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer de NFK Gençlik Merkezi ile ilgili duygularını şu şekilde dile getirdi: "Böyle mükemmel bir donanıma ve ferahlığa sahip bir gençlik merkezi ülke çapında zannedersem nadir bulunur. Gençlerimiz için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bu gençlik merkezi sayesinde Çorum’da bulunan maddi durumu iyi olmayan gençler eğitim kültürel ve sosyal alanlarda geleceğe tam bir donanımla hazırlanıyorlar. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz adına böyle güzide bir mekânın açılmasına vesile oldukları için Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ederim.’’

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER