ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:44

İSKİ’den hırsızlara: Rögar kapağını çalmayın


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), rögar kapaklarını çalanları, “Çalmayın, para etmiyor!” diyerek uyardı.

Atıksu hatlarında tamir, bakım-onarım ve havalandırma gibi gerekçelerle bacaların tesis edildiğini belirten İSKİ yetkilileri, “Bu bacalar, trafik yüküne ve korozyona dayanaklı malzemelerden oluşan kapaklarla kapatılmaktadır. Şehrin tüm noktalarında insan ve taşıt trafiğinin olduğu yerlerde bulunan baca kapakları can ve mal emniyeti açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak zaman zaman bu baca kapaklarının çalındığı gözlemlenmektedir. Personelimizce tespit edilen veya İstanbulluların bilgi vermesi üzerine haberdar olunan hırsızlık olaylarına derhal müdahale edilmekte ve yeni kapak takılması suretiyle risklerin önüne geçilmeye çalışılmaktadır.” dedi.

Yetkilileri, “Hırsızlık yapanların bu kapakları hurda olarak satıp, gelir elde etmek istediklerinin tespit edilmesi sebebiyle baca kapaklarında geri dönüşümü ve hurdasının ekonomik değeri olmayan yeni kapaklar kullanılmaya başlanmıştır.
Tüm bu tedbirlere rağmen zaman zaman baca kapaklarının çalınarak can ve mal riskine sebep olunduğu gözlemlenmektedir.” ifadelerini kullandı.

İSKİ yetkilileri, İstanbulluların kapakları çalanları görmesi halinde ALO 185 İSKİ ya da ALO 153 Beyaz Masa hattına ya da emniyet – kaymakamlık – belediye ve muhtarlık gibi kamu kuruluşlarına haber vermelerini istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER