ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 13:47

İşitme engelliler Fırat Üniversitesi'ni gezdi

İşitme engelliler Fırat Üniversitesini gezdi


İşitme engelli öğrenciler, Fırat Üniversitesi Tanıtım Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir nezaretinde kampüsü gezdi.

Fırat Üniversitesi Tanıtım Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir, üniversite tercihi yapacak gençlere Fırat Üniversitesi'ni tanıtmak amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini belirterek, bu kapsamda işitme engelli öğrencileri Üniversitede ağırladıklarını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Akdemir, “İşitme Engelliler Meslek Lisesi'nden bir grup öğrenciyi üniversitemizde ağırladık. Onlar için de üniversite önemli. Bologna Kriterleri'nin öngördüğü üniversitemizde de hayata geçirilecek olan Engelsiz Üniversite Projesi var. Proje yürütücülüğünü Fırat Üniversitesi'nin yaptığı bu projeye destek olması amacıyla işitme engelli öğrencilere üniversitemizi gezdirerek, çeşitli bilgiler verdik." dedi.

İşitme Engelliler Meslek Lisesi matematik öğretmeni Orhan Kılıç, öğrencilerin Fırat Üniversitesi Kampüsü'nü çok sevdiklerini ifade ederek, çok faydalı ve yararlı bir gezi yaptıklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER