ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 19:30

İşitme engelli öğrenciler, konser verdi

İşitme engelli öğrenciler, konser verdi


Antalya'da İşitme Engelliler Ortaokulu'ndan mezun olan 16 öğrenci, işaret diliyle konser verdi. Öğrencilerin 5 ayrı şarkıyı işaret diliyle söylemesi büyük beğeni topladı.

Kepez İşitme Engelliler İlkokul ve Ortaokulu tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törende açılış konuşmalarından önce öğrenciler işaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudu. Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Niyazi Arşın'ın konuşması aynı zamanda işaret diliyle de anlatıldı.

İşitme engelli çocukları hayata hazırlamak ve geleceği umutla bakmaları için eğitim verdiklerini belirten Arşın, anne babaların 'Ben öldükten sonra çocuğuma ne olur? sorusuna cevap olmaya çalıştıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından ortaokuldan mezun olan 16 öğrenci matematik öğretmeni Mustafa Sulubulut yönetiminde konser verdi. Şarkıları işaret diliyle söyleyen çocukların performansı salondaki öğrenci velilerini duygulandırdı. Öğrenciler 5 ayrı şarkıyı işaret diliyle söyledi. Programda ayrıca işitme engelli öğrenciler öğretmenlerinin işaret diliyle verdiği talimatla halk oyunu oynadı. Gösterilerin ardından öğrenciler hep birlikte kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

Öğrencilere işaret diliyle şarkı söyleyen matematik öğretmeni Mustafa Sulubulut, öğrencilerden ayrıldıkları için üzgün olduğunu söyledi. İlk defa böyle bir organizasyon düzenlendiğini belirten Sulubulut, "İlk defa işaret diliyle şarkılar söylendi. 16 öğrenci mezun oldu." dedi.

Okuldan mezun olan öğrenciler de işaret diliyle duygularını anlatarak, arkadaşlarından ayrıldıkları için üzgün, mezun oldukları için mutlu olduklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER