ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ocak 2014 Pazartesi 12:51

Isınmak için evine çadır kurdu

Bucak'ta yaşayan Murat Ünlü, bacası çekmeyen evinin içine ısınmak amacıyla odun, elektrikli battaniye ve kartondan oluşan çadır kurdu.


Ünlü, bacası çekmediği için soba kuramayınca soğuktan korunmak amacıyla evinin içine çadır kurarak ısınmaya karar verdi. Odun, 4 elektrikli battaniye ve kartondan oluşan yaklaşık 5 metrekare büyüklüğünde çadır kuran Ünlü, ısınma ihtiyacını bu şekilde gidermeye başladı.

Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun süre uğraş vermesine rağmen çekmeyen bacasını onaramadığını söyledi. Bunun üzerine evine çadır kurarak ısınma fikrinin aklına geldiğini anlatan Ünlü, "Çadırda iki elektrikli battaniyeyi gündüz, iki battaniyeyi gece çalıştırıyorum. Evimin diğer bölümlerinde sıcaklık 4-5 derece olurken, çadırın içinde 25 derece civarında oluyor" dedi.

- Daha önce de evin içine suntadan kulübe yapmış

Ünlü, evine kurduğu çadırı yaklaşık 500 liraya mal ettiğini anlattı. Geçen ay 47 lira elektrik faturası ödediğini, bunun da uygun bir rakam olduğunu ifade eden Ünlü, şöyle konuştu:

"Odun, kömür yakmış olsaydım daha fazla para öderdim. Şimdi çadırın içinde yaz mevsimindeymişiz gibi yaşıyorum. Çadırı önümüzdeki yıl imkan olursa biraz daha büyütmeyi, bir odayı kaplayacak şekilde kurmayı düşünüyorum. Şu anda 2 metre yüksekliğinde, eni ve boyu ise 2 metreden biraz fazla."

Ünlü, evine gelen misafirlerin çadırı gördükten sonra önce şaşırdıklarını, sonra alıştıklarını dile getirdi. Geçen yıllarda da evin içinde soğuktan korunmak için benzer denemeler yaptığını anlatan Ünlü, suntadan evine kurduğu kulübenin terleme ve koku yaptığı için başarısız olduğunu ifade etti.

Ünlü, eşinin 2002 yılında vefat ettiğini, o tarihten bu yana yalnız yaşadığını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER